LAZER KESİM MAKİNESİ NASIL SOĞUTULMAKTADIR?

Posted by

Lazer Kesim Makinesi Soğutma Sistemleri Nelerdir?

robart lazer
lazer kesim makinası

LAZER KESİM MAKİNESİ NASIL SOĞUTULMAKTADIR?

İç ve dış mekânların dekorasyonunda, şekillendirilmesinde ve reklamcılık anlayışında devreye girmekte olan pek çok levha tipi bulunmaktadır. Ahşap levhalar kullanılabildiği gibi aynı zamanda pleksiglas dediğimiz şeffaf çözümler de bulunmaktadır. Bununla beraber plastik türevinden imal edilmekte olan pek çok panel türü de yer almaktadır.

 Tüm bu unsurlar lazer kesim makinesi dediğimiz gelişmiş teknolojik cihazlarla kesim işlemine girmekte ve istenen şekle büründürülmektedir. Lazer kesim makineleri oldukça farklı bir teknolojik sistem ile çalışmaktadır.

Temelinde karbondioksit bulunan lazer tüplerinin entegre edilmiş olduğu cihazlar sürekli olarak kesim işlemine tabi tutulduğunda ısınabilmektedir. Isınmakta olan lazer kesim makinelerinin kaliteli bir şekilde soğutulması cihazın sağlıklı çalışması ve ömrü açısından son derece önemlidir.

Robart  lazer makinelerinde son teknoloji olan hava Endüstriyel su soğutma sistemleri devreye girmektedir. Kesim sırasında tozlanma aşırı boyutlara varabilmektedir. Özellikle seri üretim yapılacaksa mutlaka tozların havayla temizlenmesi ve cihazın tozdan arındırılması gerekmektedir.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?